Catler CG 8010 je přímo stvořen pro moderní kuchyně - kvalitní zpracování z nerezu a plastu v příjemném designovém provedení. Jako všechny přístroje Catler se ovládá stylovým modře podsvíceným displayem s tlačítky. Nejedná se o žádného drobečka, přesto se tento profesionální mlýnek s rozměry 15 x 22 x 35 cm stále vejde na kuchyňskou linku.

Nejdůležitějším parametrem každého mlýnku je nastavení hrubosti. Přístroj nabízí 25 stupňů mletí, které je nesrovnatelné s jinými elektrickými mlýnky, které nabízí obvykle mezi třemi až pěti. Nastavení je pohodlné, takže se nebudete bát experimentovat s mírou mletí. Mlýnek dokáže umlít kávu najemno pro přípravu espressa. Nejjemnější mletí je vhodné také pro přípravu turecké kávy. Nad tělem přístroje je velký zásobník na kávu. Nasypat do něj můžete až 450g zrn. Zásobník můžete uzavřít vzduchotěsným víčkem a zabránit tak větrání kávy. Uzavřít je možné také spodní část násypky, takže můžete zásobník pohodlně vyjmout a přenášet, aniž byste vysypali kávová zrna. K mlýnku je dodávána také praktická dóza pro skladování namleté kávy.

Přístroj mele na velmi kvalitním principu keramických mlecích kamenů, které mezi sebou drtí kávová zrna. Výsledkem je káva namletá rovnoměrně. Pokud by byly některé kousky větší, některé menší, jako to dělají například tříštivé mlýnky, nikdy byste nepřipravili dobrou kávu. Menší částečky by se nestihly extrahovat, větší by byly přeextrahované. Nápoj by byl s nevýraznou chutí a nahořklý. Uvnitř soustrojí jsou mlecí kameny s průměrem 4 cm. Díky svým rozměrům může mlýnek obsahovat mnohem větší kameny, než bývá u mlýnků obvyklé, díky tomu dokáže namlít stejné množství kávy při nižších otáčkách. Kavu nezahřívá, takže se z ní nevytrácí chuť ani aroma. Použity jsou navíc kónické kameny, které dokáží výborně odvádět teplo. Je potřeba pamatovat, že kameny se u všech mlýnků časem otupují, avšak keramické kameny mají oproti ocelovým mnohem delší živnost.

Elektrický mlýnek Catler CG 8010 se stane dominantou Vaší kuchyně. Každé návštěvě se budete chtít pochlubit, že to s kávou myslíte skutečně vážně. Mlýnek mele rovnoměrně pomocí keramických mlecích kamenů. Díky tomu, že jsou kameny mnohem větší než u jiných mlýnků, může pracovat při nižších rychlostech. Káva se nepřepaluje a navíc nižší otáčky jsou zárukou menší hlučnosti. Při pravidelném používání oceníte dokonalé zpracování každého detailu. Výrobce myslel opravdu na všechno, součástí balení je také praktická dóza namleté kávy a čistící štěteček se kterým můžete mlýnek udržovat sami perfektně čistý. Pořídit si jej můžete za 5 405 Kč na čerstvákáva.cz.