Mlýnek dokáže nastavit hrubost mletí. Slouží k tomu otočná hlavice. Nastavení je plynulé, nikoliv skokové, takže dokáže nastavit jemnost kávy velice přesně. Mlýnek si poradí i s nejjemnějším mletím na tureckou kávu, se kterým mají elektrické mlýnky často problém. Mletí kávy na espresso není vůbec žádný problém. Ovšem je potřeba počítat s tím, že všechny mlýnky se časem opotřebovávají.

Uvnitř přístroje jsou dva ocelové mlecí kameny, které mezi sebou drtí kávová zrna. Oproti tříštivým elektrickým mlýnkům mele rovnoměrně a bez připalování. Díky tomu káva nezhořkne a zachovává si vůni.

Jednu porci namelete za méně než 15 sekund. Násypka je dostatečně objemná, vejde se do ní 250 g kávových zrn, které přístroj dokáže namlít přibližně za půl minuty až dvě minuty, v závislosti na hrubosti mletí. Přístroj je relativně tichý. I přes svůj obrovský výkon 160 W je hlučnost necelých 80 decibelů.

Přístroj je vybaven automatickým časovačem, díky kterému můžete nastavit přesně množství namleté kávy. Sami určíte, jak dlouho má být mlýnek puštěný, pak se sám vypne. Na ukazateli je zvýrazněno: 10s, 20s a 30s. Nemusíte mít obavy, dobu mletí je možné nastavit na libovolný mezistupeň. Po prvním, druhé použití již poznáte, kolik kávy potřebujete pro přípravu jednoho šálku.

Káva při mletí uvolňuje tuky, takže je nutné všechny mlýnky jednou za čas vyčistit. Přístroj Concept KM-5120 vyniká údržbou, kterou nenabízí ani mnohem draží zařízení. Odnimatelná není pouze nádobka na mletou kávu, ale také násypka na kávová zrna. Můžete ji vyjmout a pohodlně vymýt. Mlecí kameny jsou snadno přístupné pro očištění hadříkem nebo kartáčem.

V kategorii domácích elektrických mlýnků na kávu je přístroj velmi dobrou volbou. Pevná konstrukce je vhodná pro náročné domácí prostředí. Mlecí kameny kávu nezahřívají a melou rovnoměrně, díky tomu přístroj nabízí kvalitní mletí. Oproti jiným výrobkům na trhu umožňuje snadno vyčistit i vnitřní části, takže nebude negativně ovlivňovat chuť kávy. Pořídit si jej můžete za 1 690 Kč na čerstvakava.cz.