Keramické mlecí kameny jsou nejlepším způsobem mletí vůbec. Melou za nižších otáček, takže mlýnek kávu nezahřívá. Přepálená káva ztrácí aroma a naopak získává pachuť spáleného dřeva.

Keramické mlecí kameny navíc umožňují nastavit hrubost mletí. To je zapotřebí pro přípravu espressa, stejně tak alternativních metod přípravy kávy. Hodí se pro mletí na espresso, nejhrubší mletí dofrench pressu i nejjemnější mletí, tzv. pudr, na přípravu turecké kávy.

Velkou předností keramického mlýnku je, že mele rovnoměrně. Mlecí kameny do sebe musí naprosto přesně zapadat, takže každé kávové zrníčko je rozdrceno na stejně velké kousky.

Dalším typem mlýnků je tříštivý mlýnek na kávu. Pro mletí kávy se však nehodí.

Keramický mlýnek na kávu

Připravili jsme pro Vás recenze mlýnků s keramickými mlecími kameny:


Elektrický mlýnek na kávu Catler CG 8010

Elektrický mlýnek na kávu Catler CG 8010

Dnes Vám přinášíme důkaz, že i v domácích podmínkách je možné dosáhnout špičkové kvality jako v kavárně. Elektrický mlýnek Catler CG 8010 osloví každého milovníka kávy - a že jich mezi námi není málo, jsme kávový národ. Tento malý zázrak od australské společnosti Catler je jeden z pěti nejprodávanějších elektrických mlýnků v Čechách a nejprodávanější profesionální mlýnek vůbec. Catler CG 8010 není ten typ mlýnku, který bude schovaný ve skříni. Design profesionálního mlýnku a moderní vzhled z něj udělají chloubu každé kuchyně.

Ruční mlýnek Hario Mini Mill Slim

Ruční mlýnek Hario Mini Mill Slim

Co je malé, to je milé. O tomto kafemlýnku to platí dvojnásob. Malý ruční mlýnek Hario Mini Mill Slim padne přesně do ruky! Kombinace černého těla a průhledného zásobníku působí moderním, téměř až chladným, designem, který se rozhodně nebudeme stydět vystavit ve své kuchyni.

Ruční mlýnek na kávu Hario Canister C CMHC-4C

Ruční mlýnek na kávu Hario Canister C CMHC-4C

Pokud si potrpíte nejen na vynikající chuti, ale také na rituálu přípravy kávy, je unikátní ruční mlýnek Hario Canister určen právě pro Vás.

Ruční mlýnek na kávu Hario Skerton

Ruční mlýnek na kávu Hario Skerton

Velmi kvalitní mletí a působivý skleněný design, takový je ruční mlýnek Hario Skerton. Výrobcem tohoto přístroje není nikdo jiný, než japonská firma Hario, která si kvalitou svých produktů vydobyla zvučné jméno v kávovém světě.


Test keramických mlýnků

Drcení kávy keramickými mlecími kameny je tím nejlepším způsobem. Umožňuje nastavit hrubost. Zajišťuje rovnoměrné mletí a současně neovlivňuje chuť kávy. Pokud si chcete kávu vychutnat, vyberte si některý z ručních nebo elektrických keramických mlýnků.