Nejdůležitější vlastností každého mlýnku je schopnost nastavit hrubost mletí. Nejen, že to Hario Canister umí, dokáže to velmi pohodlně. Většina mlýnků má k tomuto účelu matku z vnitřní strany nádobky na mletou kávu. Kdykoliv chcete míru mletí změnit, musíte nádobku odšroubovat a upravit otočení matky, která je celá od mleté kávy. Tento mlýnek má matku velmi prakticky umístěnou pod kličkou. Stačí kličku vyjmout a nastavení matky upravit, aniž byste se ušpinili.

Mlýnek nepoužívá nevhodnou metodu mletí pomocí tříštivých nožů, ale kávu drtí na principu mlecích kamenů. Dokáže tak zaručit rovnoměrné mletí, které je tak důležité pro espresso nebo přípravu pomocí alternativních metod. Ruční otáčení kameny není tak rychlé jako u elektrických mlýnků, takže kávu nezahřívá. Přepálená káva vytrácí aroma a hořkne.

Všechny kameny se časem otupují, proto je strojek osazen keramickými kameny, které mají mnohem delší životnost. Jejich další výhodou je snazší údržba. Ocelové kameny poškozuje vlhkost, proto se mohou čistit pouze hadříkem nebo kartáčem. Tento mlýnek můžete velmi snadno rozebrat na jednotlivé díly a všechny opláchnout proudem tekoucí vody. Zbavíte se tak starých smítek kávy, které by negativně ovlivnily chuť.

Zrnka velmi ráda při mletí vyskakují z násypky. Je vidět, že výrobce myslel na každou maličkost: součástí balení je také kryt násypky, díky kterému si při každém mletí nezaneřádíte kuchyň. Dalším praktickým detailem je silikonová podložka, která udrží mlýnek nehnutě i na kluzké kuchyňské lince.

Dominantou mlýnku je skleněný zásobník mleté kávy. Díky tomu, že je zásobník průhledný, můžete snadno kontrolovat množství namleté kávy a správnou hrubost. Pokud melete příliš jemně nebo hrubě, můžete míru mletí upravit bez nutnosti otevírat mlýnek. Skleněná nádobka má také jednu čistě technickou výhodu: plast má tendenci elektrizovat kávu, která se tak lepí na stěny nádobky. Při otevření se zase rozletí na všechny strany.

Pokud přes den připravujete několik káv, může být únavné na každý šálek mlít znovu a znovu. Hario Canister je mistr skladování! Nádoba na mletou kávu je vzduchotěsně uzavřena, takže dokáže uchovávat čerstvou kávu několik hodin, aniž by se vytratilo aroma nebo chuť. Kávová zrna si můžete namlít hned ráno nebo ještě večer předchozího dne. Za náročného rána oceníte každou ušetřenou minutku.

Ruční mlýnek Hario Canister se stane chloubou každého vášnivého příznivce lahodné kávy. Jako všechny mlýnky Hario dosahuje výborných kvalit mletí, vyniká však jedinečným stylem. Je tou pravou volbou, pokud Vám záleží nejen na kvalitě mletí, ale také působivém designu. Pořídit si jej můžete za 1 549 Kč na čerstvákáva.cz.