Dominantou Hario Mini Mill Slim je průhledný zásobník mleté kávy. U mlýnků, které mají zásobník neprůhledný, musíte každou chvíli přestat s mletím, zásobník vytáhnout a zkontrolovat množství namleté kávy. Některé mlýnky jsou dokonce tak nešikovně řešené, že musíte kávu nejprve vysypat, abyste poznali, kolik už máte namleto. Na zásobníku mlýnku Hario Mini Mill Slim jsou zvýrazněny rysky pro jeden nebo dva šálky, ty ale lehce nadhodnocují. Do zásobníku se určitě vejdou tři porce. Po jednom, dvou mletích sami poznáte, kolik kávy na svůj šálek potřebujete.

Zásobník mleté kávy je z plastu, nepůsobí možná tak honosným dojmem jako ty skleněné, ale neublíží mu ani menší pády. Nádobku můžete oplachovat pod tekoucí vodou. Při mytí v myčce by popraskala. Jednou za čas je vhodné ji důkladně vyčisti pomocí saponátu. Stejně tak bychom měli čistit vnitřní části. Běžným mlýnkům není možné vyčistit mlecí kameny, některé je možné alespoň částečně rozebrat, ale tento mlýnek můžete rozebrat na jednotlivé díly a důkladně vyčistit. Díky tomu nebude mlýnek ani při častém užívání negativně ovlivňovat chuť zbytky kávy a nečistotami z dřívějších mletí.

Uvnitř mlýnku jsou dva keramické mlecí kameny, které mezi sebou drtí kávová zrna. Každý mlýnek se časem opotřebovává, avšak keramické mlecí kameny jsou oproti ocelovým zárukou delší životnosti. Na to, že se jedná stále o ruční mlýnek, je nezvykle tichý a rychlý. Jednu porci kávy namelete za necelou minutu. Klička je v porovnání s tělem poměrně velká - to je jenom dobře. S delší kličkou nemusíte vynakládat takovou sílu, nemáte problémy při rozemletí a ani později se mletí nezadrhává.

Mlýnek je vhodný pro přípravu espressa i pro alternativní způsoby přípravy kávy. Poradí si dokonce s nejjemnějším mletím, tzv. pudr, na tureckou kávu. Hrubost mletí se nastavuje pohodlně pomocí otočné matice ve spodní části mlecího ústrojí. Přístupná je po vyjmutí průhledného zásobníku mleté kávy. Díky plastovým výstupkům jí můžete otáčet rukama, nepotřebujete šroubovák.

Společnost Hario nabízí také větší alternativu Hario Skerton, který díky skleněnému zásobníku mleté kávy působí honosnějším dojmem. Pro skutečné milovníky kávy je k dostání Hario Canister. Tento mlýnek má mnoho skvělých vlastností, ale nejvíce samozřejmě upoutá svým jedinečným vzhledem.

Nejlehčí mlýnek Hario Mini Mill Slim je pro Vás tou správnou volbou, pokud hledáte malý kvalitní mlýnek na doma i na cesty. Pořídit si jej můžete za 890 Kč na čerstvákáva.cz.