První mlýnek opustil továrnu v první polovině minulého století. Firma si zakládá na zachování stejné kvality jako za našich babiček. Od svého uvedení vyrábí tradiční český mlýnek Lodos Temp stále stejným postupem. Jen díky tomu může garantovat na mlecí ústrojí záruku neuvěřitelných 10 let.

Malý mlýnek Lodos Temp využijete v domácnosti, ale je ideální také na chatu nebo na dovolenou, zkrátka všude tam, kde nemáte přístup k elektřině. Je ideálním partnerem na cesty. Se svou velikostí necelých 25 centimetrů a odnimatelnou kličkou si najde místo v každé batohu nebo cestovní tašce.

Tělo mlýnku je vyrobeno z tvrzeného plastu, takže mu neublíží ani méně šetrné zacházení. Mlecí ústrojí je vyrobeno z kalené oceli. Zrna jsou drcena mlecími kameny, takže kávu dokáže namlít rovnoměrně a bez přepalování na rozdíl od méně vhodných tříštivých mlýnků.

Pomocí kovové regulační matky můžete nastavit hrubost mletí. Nastavení je plynulé, nikoliv skokové, takže je vhodný jak pro přípravu espressa, tak alternativních metod přípravy kávy.

Pokud stále váháte, doporučuji velkou recenzi ručních mlýnků. Mlýnek Lodos Temp nevyniká svým designem, avšak je tou nejlepší volbou pro každého začátečníka. Ve své cenové kategorii nemá konkurenta. Kávu namele velmi kvalitně a vyniká dlouhou životností. Pořídit jej můžete za 329 Kč na čerstvákáva.cz jak v bílé tak černé verzi.