GourmetKáva Specialty – Etiopia Chelbesa Natural 250g, zrnková,GourmetKáva Specialty – Etiopie Chelbesa Natural 250g

269 

Značka: GourmetKava

Popis

Chuťový profil: zelený čaj, maliny, mléčná čokoláda Nadmořská výška: 1950-2200 Způsob zpracování: naturalní Poloha: Chelbesa, Yirgacheffe Odrůda: Mixed Heirloom Varietals Majitel: SNAP Balení: 250g Cupping skóre: 88 Importér: Falcon Coffees Pražírna: Beansmith Co je GourmetKáva Specialty? Je to skutečná výběrová káva, kterou jsme pro vás pečlivě vybrali a pro nás ji upražila výběrová pražírna Beansmith. Definic je mnoho, jedna z konkrétnějších od SCA (Asociace pro výběrovou kávu) uvádí, že jsou to kávy, které při odborném hodnocení dosáhnou alespoň 80 bodů ze 100 a nemá přesně zmíněné defekty v chuti. U výběrových káv od nás také najdete 100% transparentnost (farmy, dovozce, pražírna a prodejce). Co je u výběrových káv jiné než u ostatních? V kávě neočekávejte výraznou hořkost, protože jsou praženy světleji než běžné kávy. Zpravidla v nich můžete najít spíše ovocnější chutě. Všechny naše kávy jsou primárně určené spíše na domácí přípravy jako je filtrovaná káva, ale to neznamená, že nemohou být zajímavé i v moka konvičce. Co nás zaujalo na této kávě? Naturální Etiopie, no to je samostatná soutěžní skupina 🙂 Kávy jsou to spíše ovocnější (to tak bývají africké kávy), ale naturální zpracování nedělá tu ovocnost tak ostrou a výraznou. U této kávy nás zaujala právě vyvážená a zajímavá kyselost, doporučujeme vyzkoušet! Tip na přípravu Přesné hrubosti mletí nepíšeme, protože každý mlýnek to má jinak, ale můžete zkusit mlet tak, aby vám vyšlo cca, co nám níže. Ale je to opravdu jedna z mnoha různých případ. Je to jen takový odrazový můstek. drip 18g (60ml bloom), celkem 250ml za 2:30min Informace od farmáře Chelbesa se nachází v zóně Gedeo v okrese Gedeb a je jednou z nejlepších oblastí produkce kávy ve slavné oblasti Gedeb Woreda. Chelbesa je známá pro svou hustou vrstevnatou strukturu pololesní vegetace zahrnující nepravé banánovníky i kávovníky pěstované ve stínu a je skvělým příkladem nejlepší agroekologie pěstování kávy. Společnost SNAP Specialty Coffee postavila v roce 2019 svůj nový mokrý mlýn v malé vesničce Danche v rámci vesnice Chelbesa s nadějí, že dosáhne na nákup výhradně červených třešní od nedalekých farmářů ve vesnici Chelbesa. Jejich ambice se po dokončení projektu stala skutečností. Fermentační nádrže mokrého mlýnku byly postaveny s použitím keramiky, která pomůže přinést čirost zpracovávané kávy a také pomůže urychlit fermentaci díky teplu, které keramika zadržuje. Tento lot byl sestavena z produkce 495 drobných zemědělců, kteří dodávají své třešně do mlýna, v oblasti je nejčastějším typem půdy redbrown, obzvláště úrodný typ, bohatý na železo a s vysokým obsahem kyselin. Tato konkrétní šarže byla zpracována jako tradiční přírodní z dodávek třešní, které tvoří druhou část sklizně. Třešně jsou přijímány a tříděny pomocí řady floatačních nádrží, které oddělují všechny plovoucí (nedozrálé třešně) a nezralé třešně, během procesu floatace se třešně očistí čerstvou vodou a poté se umístí na vyvýšená africká sušící lůžka na dobu 28 až 35 dní.

Časté otázky

1️⃣ Kolik stojí GourmetKáva Specialty – Etiopia Chelbesa Natural 250g, zrnková,GourmetKáva Specialty – Etiopie Chelbesa Natural 250g

Cena za GourmetKáva Specialty – Etiopia Chelbesa Natural 250g, zrnková,GourmetKáva Specialty – Etiopie Chelbesa Natural 250g je 269 Kč. Víme, že si ceníte kvalitních výrobků, a právě to vám chceme nabídnout. U nás najdete to nejlepší, co trh nabízí v oblasti vašeho zájmu. Produkty jsou pečlivě vybrané, aby byly vždy vynikající kvality. Náš tým je složen z odborníků, kteří vám rádi poradí a pomohou vám najít to, co hledáte. S výrobky si můžete být jisti, že si přinesete do života opravdovou radost. Objednejte si ještě dnes a nechte se unášet vůní a chutí vašeho oblíbeného nápoje.

2️⃣ Mohu se o GourmetKáva Specialty – Etiopia Chelbesa Natural 250g, zrnková,GourmetKáva Specialty – Etiopie Chelbesa Natural 250g dozvědět více informací?

Ano můžete. GourmetKáva Specialty – Etiopia Chelbesa Natural 250g, zrnková,GourmetKáva Specialty – Etiopie Chelbesa Natural 250g – je skvělou volbou pro každého, kdo očekává kvalitu. S produktem si můžete být jisti, že dostanete to nejlepší, co trh nabízí. Produkt je vybraný s ohledem na potřeby Vás zákazníků. Věříme, že se stane vašim oblíbeným stejně jako u dalších spokojených zákazníků. Snažíme se být inovativní a vycházet vstříc požadavkům zákazníků. Objednejte si produkt ještě dnes a nechte se přesvědčit. Má EAN kód 8e305947daeb.

Kde produkt najdete a jaké má alternativy?

Výběrová káva - Užijte si intenzivní chuť a aroma výběrových káv, které jsou pečlivě vybírány a praženy s láskou. Objednejte si kávové zrnka z celého světa a dopřejte si šálek dokonalého potěšení pro své chuťové pohárky. Podobné produkty: Káva Kuba Lavado 250g,Kuba Lavado, zrnková káva arabica, Káva Kostarika Tarrazu STŘEDNÍ 250g,Kostarika Tarrazu, STŘEDNĚ PRAŽENÁ, zrnková káva arabica, Káva Rebelbean č. 1 (Kostarika) 250g, zrnková,Rebelbean Costa Rica La Candelilla, 250 g, Etiópia Gotae Sodu Hambela BIO Balení 250g, Pražení Moderní espresso – espresso oslavující aciditu