Káva Fathers Coffee č. 1 (Etiopie) 300g, zrnková,Fathers Coffee Etiopie Bombe washed 300g

407 

Popis

Představte si vysoké hory v kraji zvaném Bombe, bujný zelený porost a mezi ním původní odrůdy etiopských kávovníků. Farmáři zde opečovávají svá malá políčka a výsledky své práce ručně sbírají a odnáší do zpracovatelské stanice, která jim poskytne férovou cenu a jejich kávové třešně zpracuje progresivním a ekologickým způsobem. Přesně tak se pěstuje tato káva, zpracována poněkud netradiční metodou suché fermentace před následovným přemytím. V šálku i díky tomu můžete najít jasmín, bergamot, černý čaj, medovník a meruňky. PRODUCENT Majitelem zpracovatelské stanice Bombe je Asefa Dukamo. S kávou pracuje již 27 let a aktuálně spolupracuje s 300 farmáři v oblasti kolem města Hemesho. Každý z těchto farmářů vyprodukuje průměrně 4000 kilogramů třešní ročně na celkové rozloze 375 hektarů. Asefova zpracovatelská stanice leží v regionu Sidamo v nadmořské výšce 2200 metrů nad mořem a zpracovává hlavně lokální odrůdu 74158. ZPRACOVÁNÍ Speciální zpracování suchou fermentací je variací na tradiční způsob zpracování kávy v Etiopii, ale využívá mnohem méně vody a tím je výrazně šetrnější k životnímu prostředí. Tento způsob převzal majitel Asefa Dukamo z guatemalské farmy La Esperanza, kde jeho syn Kenean strávil nějaký čas, a byl ohromen tímto způsobem zpracování. Káva se klasicky loupačkou zbaví slupky a dužiny, ale následná fermentace probíhá za sucha, v nádržích s kontrolovanou teplotou a bez přístupu vzduchu. Díky tomuto teplému a suchému prostředí začíná káva fermentovat mnohem rychleji, a to se projeví výrazně sladkou a komplexní chutí. ODRŮDA Etiopie je považována za kolébku kávy a její produkce se rovná bezmála 10% hrubého domácího produktu země. Odhaduje se, že v Etiopii rostou tisíce dosud nepopsaných odrůd, které ze země dělají region s největší kávovou biodiverzitou na světě. S ohledem na historickou tradici, způsob pěstování kávy v Etiopii a politickou situaci, je téměř nemožné najít jednodruhové/jednoodrůdové loty (části sklizně). Přestože se to v posledních letech začíná pomalu měnit, zatím je stále typickým označením odrůdy kávy z Etiopie Ethiopian heirloom varieties neboli etiopské původní odrůdy. Je to případ i této kávy. Země: EtiopieOblast: SidamoZpracovatelský závod: BombeNad. výška: 2200 m n.m.Odrůda: Heirloom (původní odrůdy)Zpracování: suchá fermentace, promytáChuť: jasmín, bergamot, černý čaj, medovník, meruňky

Časté otázky

1️⃣ Kolik stojí Káva Fathers Coffee č. 1 (Etiopie) 300g, zrnková,Fathers Coffee Etiopie Bombe washed 300g

Cena za Káva Fathers Coffee č. 1 (Etiopie) 300g, zrnková,Fathers Coffee Etiopie Bombe washed 300g je 407 Kč. Víme, že si ceníte kvalitních výrobků, a právě to vám chceme nabídnout. U nás najdete to nejlepší, co trh nabízí v oblasti vašeho zájmu. Produkty jsou pečlivě vybrané, aby byly vždy vynikající kvality. Náš tým je složen z odborníků, kteří vám rádi poradí a pomohou vám najít to, co hledáte. S výrobky si můžete být jisti, že si přinesete do života opravdovou radost. Objednejte si ještě dnes a nechte se unášet vůní a chutí vašeho oblíbeného nápoje.

2️⃣ Mohu se o Káva Fathers Coffee č. 1 (Etiopie) 300g, zrnková,Fathers Coffee Etiopie Bombe washed 300g dozvědět více informací?

Ano můžete. Káva Fathers Coffee č. 1 (Etiopie) 300g, zrnková,Fathers Coffee Etiopie Bombe washed 300g – je skvělou volbou pro každého, kdo očekává kvalitu. S produktem si můžete být jisti, že dostanete to nejlepší, co trh nabízí. Produkt je vybraný s ohledem na potřeby Vás zákazníků. Věříme, že se stane vašim oblíbeným stejně jako u dalších spokojených zákazníků. Snažíme se být inovativní a vycházet vstříc požadavkům zákazníků. Objednejte si produkt ještě dnes a nechte se přesvědčit. Má EAN kód a5ef27c81567.

Kde produkt najdete a jaké má alternativy?

Výběrová káva - Užijte si intenzivní chuť a aroma výběrových káv, které jsou pečlivě vybírány a praženy s láskou. Objednejte si kávové zrnka z celého světa a dopřejte si šálek dokonalého potěšení pro své chuťové pohárky. Podobné produkty: Káva Kolumbie Supremo 250g,Kolumbie Supremo, zrnková káva arabica, Kolumbie – Laureano Janamejoy Nariño Balení 500g, Předplatné kávy od GourmetKáva 6 měsíců,Předplatné kávy od GourmetKáva, Káva Espresso Pura Vida 250g,Espresso směs Pura Vida, zrnková káva