Kafe druhy

Druhy Kavovych Zrn

Káva je oblíbený nápoj mnoha lidí po celém světě. Existuje mnoho druhů kávy, které se liší v chuti, vůni a způsobu přípravy. V tomto článku se podíváme na nejpopulárnější druhy kávy a jejich charakteristiky.

1. Arabika

Arabika je nejrozšířenější druh kávy na světě. Pochází z Etiopie a má jemnou chuť s mírnou kyselostí. Arabika se často pěstuje v Latinské Americe, Africe a Asii. Je to káva s nízkým obsahem kofeinu a vyniká svou vůní.

2. Robusta

Robusta pochází z Konga a je druhou nejrozšířenější kávou na světě. Má silnou chuť s vysokým obsahem kofeinu a nízkou kyselostí. Robusta se často používá jako základ pro espresso kvůli své silné chuti.

3. Liberica

Liberica je druh kávy, který se pěstuje převážně v Asii a Africe. Má velké listy a plody a vyniká svou silnou a hořkou chutí. Liberica se často používá jako základ pro směsi kávy.

4. Excelsa

Excelsa je druh kávy, který se pěstuje hlavně v Asii. Má silnou chuť s vysokým obsahem kyselin a vyniká svou vůní. Excelsa se často používá jako základ pro směsi kávy.

5. Kopi Luwak

Kopi Luwak je neobvyklý druh kávy, který pochází z Indonésie. Je to káva, kterou zpracovávají civety, malá zvířata, kteří jižní Asii. Civety konzumují kávové bobule a vylučují je ve svých výkalech. Tyto bobule jsou pak sbírány a zpracovávány na kávu Kopi Luwak. Tento druh kávy má jemnou chuť s nízkým obsahem kofeinu a je velmi drahý.

Každý druh kávy má své charakteristické vlastnosti a chuť. Při výběru kávy je důležité zvážit, jakou chuť a vůni preferujete. Ať už si vyberete jakýkoli druh kávy, užijte si její bohatou chuť a vůni.

Podobné příspěvky