Zrnková káva na filtr

V našem obchodě najdete nejlepší zrnkovou kávu na filtr, která vám zaručí dokonalý start do každého dne. Vyberte si z naší široké nabídky kávových zrn a užijte si neodolatelnou chuť a vůni kávy připravené přes filtr.

Jak vybrat zrnkovou kávu na filtr

Při výběru zrnkové kávy na filtr je důležité zaměřit se na několik faktorů. Prvním z nich je chuťový profil kávy. Pokud preferujete jemné a lehké kávy, zvolte kávu s nižší pražeností. Naopak, pokud máte rádi silnější a plnější chuť, volte kávu s vyšší pražeností. Dále je důležité zvolit kávu s kvalitními zrnky. Káva z kvalitních zrn bude mít lepší chuť a aroma. Při výběru zrnkové kávy na filtr je také dobré zaměřit se na původ kávy. Každá oblast má svůj specifický chuťový profil, takže si můžete vybrat kávu podle vašich preferencí.

Jak používat zrnkovou kávu na filtr

Použití zrnkové kávy na filtr je poměrně jednoduché. Nejprve si připravte kávovar a vložte do něj papírový filtr. Poté nasypte do kávovaru požadované množství kávy. Doporučuje se použít přibližně 7 gramů kávy na 100 ml vody. Poté zalijte kávu horkou vodou a počkejte, až se káva profiltruje. Pokud chcete dosáhnout dokonalého výsledku, je důležité si dát pozor na teplotu vody a dobu extrakce. Voda by měla mít teplotu kolem 90-95 °C a doba extrakce by měla být přibližně 3-4 minuty. Po dokončení extrakce si můžete vychutnat svou dokonalou šálek kávy.