Káva Fathers Coffee č. 2 (Indonésie) 300g, zrnková (NA),Fathers Coffee Indonesia Pegasing Carbonic 300g

478 

Popis

Karbonická macerace je jen jednou z deseti zpracovatelských metod, kterými disponuje producent Hendra ze stanice Pegasing. Zrna této kávy byla vypěstována ve velké nadmořské výšce těmi nejlepšími farmáři z okolí, po dobu 70-80 hodin fermentovaná bez přísunu vzduchu s využitím oxidu uhličitého, a následně sušena na vyvýšených lůžkách. PRODUCENT Farma a zpracovatelská stanice Hendry a jeho rodiny je ostrůvkem experimentálního zpracování v moři konvenční promyté kávy, která je pro oblast Pegasing typická. Hendrův otec Hamdan se do oblasti přestěhoval v roce 2006, koupil pozemek a začal pěstovat kávu. Brzy se pro ni nadchl i jeho syn Hendra, který začal experimentovat se způsoby zpracování, studovat literaturu a hledat radu u ostatních indonéských farmářů, kteří se odklonili od tradiční promyté metody, které se v zde říká Giling Basah.Rodina investovala velké množství prostředků do farmy, a hlavně do zařízení pro různé typy zpracování: malou mokrou lisovnu se dvěma loupačkami na třešně, gravitační promývací kanály a několik vyvýšených lisů, nebo do velkých polyetylénových tunelů určených k sušení kávy. Založili také “školku” pro odrůdu Abyssinia, která byla první odrůdou sázenou v době, kdy se káva dostala na indonéský trh. ZPRACOVÁNÍHendra zpracovává kávu až deseti různými způsoby a nepřestává experimentovat. O způsobu zpracování rozhoduje počasí, a také poptávka ze strany klientů: většinu své úrody totiž prodává pražírnám přímo v Indonésii, především v Jakartě. Jeho zpracovatelská stanice vyprodukuje až 40 tun kávy ročně, tu nakupuje od 70 farmářů z okolí. Hendra je motivuje k prodeji odměnou za dobrý sběr, příspěvkem na cestu, pokud je farmář z daleka, a také příplatkem za pěstování mikrolotů. Promytá káva z Hendrovy stanice pochází od těch nejlepších pěstitelů, kteří sbírají jen zralé kávové třešně a žijí v nejvyšších nadmořských výškách. Zrna se nejprve uloží do plastových fermentačních nádrží, kde se do vody přidá CO2 (oxid uhličitý), který vytlačí veškerý kyslík. Kávové třešně poté kvasí po dobu 70-80 hodin, a pak se po dobu 20-25 dnů suší na vyvýšených postelích v sušícím tunelu, kde se sleduje teplota a zrna pravidelně otáčí, aby se vysušila rovnoměrně. Poté se ještě ručním přebíráním odstraní všechna nezralá nebo vadná zrna tak, aby odpovídala standardům výběrové kávy. ODRŮDA Tim Tim je indonéský název pro odrůdu známou jako Hybrido de Timor. Je to přirozený kříženec robusty a arabiky objeven na farmě na ostrově Timor v roce 1917. Odrůda se dnes hojně pěstuje po celém světě kvůli své odolnosti vůči chorobám a je využívána jako genetický základ pro projekty, které vyvíjejí odolné křížené odrůdy kávovníku.Gayo 1 je odrůda, kterou v roce 2010 oficiálně představilo indonéské ministerstvo zemědělství jako rezistentní vůči chorobám. Není úplně jasné, jaký má odrůda základ, nicméně její genetika napovídá, že také může být potomkem odrůdy Hybrido de Timor.

Časté otázky

1️⃣ Kolik stojí Káva Fathers Coffee č. 2 (Indonésie) 300g, zrnková (NA),Fathers Coffee Indonesia Pegasing Carbonic 300g

Cena za Káva Fathers Coffee č. 2 (Indonésie) 300g, zrnková (NA),Fathers Coffee Indonesia Pegasing Carbonic 300g je 478 Kč. Víme, že si ceníte kvalitních výrobků, a právě to vám chceme nabídnout. U nás najdete to nejlepší, co trh nabízí v oblasti vašeho zájmu. Produkty jsou pečlivě vybrané, aby byly vždy vynikající kvality. Náš tým je složen z odborníků, kteří vám rádi poradí a pomohou vám najít to, co hledáte. S výrobky si můžete být jisti, že si přinesete do života opravdovou radost. Objednejte si ještě dnes a nechte se unášet vůní a chutí vašeho oblíbeného nápoje.

2️⃣ Mohu se o Káva Fathers Coffee č. 2 (Indonésie) 300g, zrnková (NA),Fathers Coffee Indonesia Pegasing Carbonic 300g dozvědět více informací?

Ano můžete. Káva Fathers Coffee č. 2 (Indonésie) 300g, zrnková (NA),Fathers Coffee Indonesia Pegasing Carbonic 300g – je skvělou volbou pro každého, kdo očekává kvalitu. S produktem si můžete být jisti, že dostanete to nejlepší, co trh nabízí. Produkt je vybraný s ohledem na potřeby Vás zákazníků. Věříme, že se stane vašim oblíbeným stejně jako u dalších spokojených zákazníků. Snažíme se být inovativní a vycházet vstříc požadavkům zákazníků. Objednejte si produkt ještě dnes a nechte se přesvědčit. Má EAN kód ed4446dc972a.

Kde produkt najdete a jaké má alternativy?

Výběrová káva - Užijte si intenzivní chuť a aroma výběrových káv, které jsou pečlivě vybírány a praženy s láskou. Objednejte si kávové zrnka z celého světa a dopřejte si šálek dokonalého potěšení pro své chuťové pohárky. Podobné produkty: Etiópia Gotae Sodu Hambela BIO Balení 1kg, Pražení Moderní espresso – espresso oslavující aciditu, Předplatné výběrové kávy 6 měsíců,Předplatné kávy – výběrové pražírny, Honduras – Maria Delfina Mancia Balení 1kg, Etiópia Gotae Sodu Hambela BIO Balení 1kg, Pražení Světlé – pro alternativní metody