Káva flat white – co to je, jak připravit

Domaci Flat White

Pokud jste milovník kávy, určitě jste už slyšeli o flat white. Tento druh kávy se stává stále populárnějším a můžete ho najít v mnoha kavárnách po celém světě. Co je to vlastně flat white a proč si získává srdce kávových nadšenců?

Flat white je druh kávy, který pochází z Austrálie a Nového Zélandu. Jedná se o kávu na bázi espresso, která je smíchána s horkým mlékem a vytvoří se na ní jemná vrstva pěny. Flat white se podobá cappuccinu, ale má menší množství pěny a větší podíl mléka. Díky tomu je chuť kávy výraznější a plnější, ale zároveň je stále dostatečně jemná a vyvážená.

Co je to káva flat white?

Káva flat white je kávový nápoj, který se skládá z jedné dávky espressa a horkého mléka s mikropěnou. Na rozdíl od klasického cappuccina, kde je poměr mezi espressem, mlékem a pěnou třetinový, je u flat white poměr mezi espressem a mlékem 1:2. To znamená, že flat white obsahuje více mléka a méně pěny než cappuccino. Díky tomu má flat white jemnou chuť a texturu, kterou si oblíbili především milovníci kávy, kteří preferují méně sladké nápoje.

Jak se připravuje káva flat white?

Domaci Flat White 1

Příprava kávy flat white není složitá, ale vyžaduje určitou zručnost a zkušenosti. Nejdůležitější je použít kvalitní espresso, které je základem tohoto nápoje. Espresso se připraví v espressovém stroji a nalije se do malého hrníčku. Doma je pro přípravu nejlepší asi automatický kávovar.

Poté se připraví mléko, které se nahřeje na teplotu kolem 60 stupňů Celsia a napění se tak, aby vznikla jemná mikropěna. Hotové mléko se nalije do hrníčku s espressem tak, aby vznikla charakteristická vrstva mléčné pěny.

Jakou kávu použít na flat white

Pro výrobu této kávy se obvykle používá káva s vyšší kyselostí a plnějším tělem, jako je například arabika z Brazílie nebo Kolumbie. Doporučuje se použít čerstvě mletou kávu, ideálně použít zrnkovou kávu s jemným mletím, aby se dosáhlo co nejlepší chuti a aroma. Pokud si chcete užít autentický flat white, je důležité, aby byl použit správný poměr espresso a mléčné pěny, aby nápoj měl správnou konzistenci a chuť.

Proč je káva flat white tak oblíbená?

Káva flat white má mnoho příznivců, kteří si ji oblíbili pro její jemnou chuť a texturu. Díky poměru mezi espressem a mlékem má flat white méně intenzivní chuť než klasické espresso a zároveň je méně sladká než cappuccino. Flat white je tak ideální volbou pro milovníky kávy, kteří preferují jemnější nápoje s menším množstvím pěny.

Káva flat white se stává populární nejen v kavárnách, ale také v domácnostech. Díky jednoduchému způsobu přípravy si ji můžete snadno připravit doma a užít si tak výjimečnou chuť kávy i v pohodlí domova.

Káva flat white je novým trendem mezi kávovými nápoji, který si získal mnoho příznivců po celém světě. Pokud jste milovník kávy a ještě jste flat white nezkusili, určitě si ji vyzkoušejte a objevte nový kávový zážitek.“

Podobné příspěvky