Hrubost mletí můžete na tomto ručním mlýnku nastavit, aniž byste se ušpinili. Slouží k tomu otočná matka pod kličkou. Mlýnek drtí kávu mlecími kameny, což je ten nejlepší způsob mletí. Čím blíže jsou kameny u sebe, tím je mletí jemnější. S tímto mlýnkem namelete kávu na espresso nebo dokonce na tureckou kávu, která vyžaduje nejjemnější mletí, tzv. pudr. Použity jsou vhodnější keramické kameny, které mají mnohem delší životnost než ocelové kameny.

Keramickým kamenům navíc neublíží vlhkost. Celý mlýnek můžete rozebrat na jednotlivé díly a opláchnout pod tekoucí vodou. Všechny části očistíte od zbytků z předchozích mletí. Ani při dlouhodobém užívání tak nezíská káva nepříjemnou pachuť.

Násypka na zrnkovou kávu je otevřená, avšak součástí balení je také praktický silikonový návlek. Nasadíte jej na násypku a nemusíte lovit neposlušná zrníčka po celé kuchyni.

Skleněný zásobník mleté kávy působí velmi profesionálním dojmem. Plastové zásobníky mají navíc často problémy s elektrizováním kávy. Při mletí se vždycky nějaká smítka nalepí na stěny a po otevření mají naopak tendenci vyskakovat. Vespod skleněné nádoby je umístěna protiskluzová podložka, která udrží mlýnek na místě i na kluzkém povrchu kuchyňské linky.

Velmi praktické je vzduchotěsné víčko na nádobku, ve které tak můžete nějaký čas skladovat mletou kávu. Pokud přes den připravujete několik káv, můžete si všechna zrna namlít ráno nebo ještě večer předchozího dne. Přiznejme si to, za hektického rána je každá ušetřená minuta k dobru. V nádobce také můžete nosit čerstvou kávu do práce, aniž byste s sebou museli brát celý mlýnek.

Společnost Hario nabízí také menší cestovní mlýnek Hario Mini Mill Slim. Mnohem stylovější je však Hario Canister. Tento mlýnek má mnoho skvělých vlastností, ale nejvíce samozřejmě upoutá svým jedinečným vzhledem. Je tou pravou volbou, pokud Vám záleží nejen na kvalitě mletí, ale také působivém designu.

Ruční mlýnek Hario Skerton je pro Vás tou správnou volbou, pokud hledáte do své domácnosti pohledný a kvalitní mlýnek. Pořídit si jej můžete za 990 Kč na čerstvákáva.cz.