Nejoblíbenější příslušenství kávovarů

Pro ty, kteří si rádi dopřávají šálek čerstvé kávy každé ráno, nabízíme široký výběr příslušenství kávovarů. Od kvalitních mlecích strojů až po stylové hrnky a šálky – u nás si každý milovník kávy přijde na své!

Jak vybrat příslušenství kávovarů

Při výběru příslušenství kávovarů je důležité zohlednit typ vašeho kávovaru. Pokud máte například kávovar na kapsle, potřebujete k němu nádobu na vodu a také držák na kapsle. Pokud používáte klasický kávovar s filtrem, můžete zvolit různé typy filtrů a mlynků na kávu.

Dalším faktorem, který je třeba zohlednit, je vaše preference ohledně kávy. Pokud máte rádi espressa, může být pro vás důležitým příslušenstvím nádobka na mléko pro přípravu cappuccina nebo latte. Pokud máte rádi kávu s pěnou, můžete zvolit nádobku na pěnu nebo speciální drátěnou metličku na pěnu.

Jak používat příslušenství kávovarů

Správné používání příslušenství kávovarů závisí na konkrétním typu příslušenství. Pokud používáte držák na kapsle, je důležité zkontrolovat, zda je správně umístěn a zda je v něm dostatečné množství kapslí. Při používání mlynku na kávu je důležité nastavit správnou hrubost mletí podle typu kávy a také pravidelně čistit mlecí díly.

Při používání nádobky na mléko je důležité zohlednit správnou teplotu a množství mléka pro přípravu vašeho oblíbeného nápoje. Při používání nádobky na pěnu je důležité zkontrolovat, zda je mléko dostatečně studené a zda jsou drátěné metličky čisté a nezrezlé.