Příprava kávy

Užijte si dokonalou chuť a aroma kávy s naší kategorií příprava kávy. Od kávovarů a mlýnků, přes kávové přístroje a filtry až po kvalitní zrnkovou kávu z celého světa – u nás najdete vše, co potřebujete k dokonalému rituálu přípravy vaší oblíbené kávy.

Jak vybrat příslušenství

Pokud chcete připravovat skvělou kávu doma, musíte mít správné příslušenství. Nejdůležitějším předmětem je samozřejmě kávovar, který bude záviset na vašich preferencích - může to být klasická moka konvička, francouzský lis nebo moderní espresso stroj. Důležité je také zvolit správnou mletou kávu, která odpovídá vašemu kávovaru.

Dalšími příslušenstvími, které byste měli zvážit, jsou například kávový mlýnek, aby se vám dala káva namletá čerstvě před každým použitím, kvalitní filtrační papíry pro klasické kávovary nebo keramická konvice na přípravu pour-over kávy. Nezapomeňte také na správné skladování kávy, které by mělo být v suchém a temném místě, aby si uchovala své aroma.

Jak používat

Každý typ kávovaru se liší svým způsobem přípravy, ale základní kroky jsou většinou stejné. Nejprve si zvolte správnou mletou kávu pro váš kávovar a nasypejte ji do dávkovače nebo filtračního papíru. Nalijte do kávovaru potřebné množství vody a zapněte kávovar.

Při použití klasické moka konvičky nebo francouzského lisu dejte pozor na správnou teplotu vody a čas extrakce kávy. Při použití espresso stroje zkontrolujte tlak vody a správné namletí kávy. U pour-over kávy je důležité postupovat podle správného způsobu přípravy a použít správnou mletou kávu.