Lžíce na cupping

Pro milovníky kvalitního kávového rituálu máme v nabídce speciální kategorii lžic určených pro cupping. Tyto lžičky jsou navrženy tak, aby vám umožnily co nejlépe vychutnat aroma a chuť kávy při degustaci. Vyberte si tu správnou lžíci pro váš cupping a užijte si kávu jako nikdy předtím!

Jak vybrat lžíce na cupping

Když si chcete pořídit lžíce na cupping, je důležité zvážit několik faktorů. Jedním z nich je materiál, ze kterého jsou lžíce vyrobeny. K dispozici jsou lžíce z nerezové oceli, mosazi, dřeva nebo bambusu. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Například lžíce z nerezové oceli jsou odolné a snadno se čistí, zatímco lžíce z dřeva nebo bambusu jsou lehčí a přirozenější. Dalším faktorem je velikost lžící. Lžíce na cupping jsou obvykle menší než běžné lžíce na vaření. Je důležité zvolit lžíce, které jsou dostatečně velké pro snadné manipulování s kávovými zrny a dostatečně malé, aby se vešly do hrníčku s kávou. Pokud si nejste jisti, jakou velikost lžíce potřebujete, můžete si zkusit vyzkoušet různé velikosti a zjistit, která vám nejvíce vyhovuje.

Jak používat lžíce na cupping

Lžíce na cupping slouží k přípravě a degustaci kávy. Pokud chcete použít lžíce na cupping, musíte nejprve připravit hrníčky s kávou. Poté vezměte lžíce a použijte je k odměření přesného množství kávových zrn pro každý hrníček. Poté nalijte horkou vodu do hrníčků a nechte kávu luhovat. Když je káva hotová, můžete použít lžíce k degustaci. Vyjměte z každého hrníčku kávovou pěnu a ochutnejte kávu. Lžíce by měly být použity k ochutnávání kávy a porovnávání různých druhů kávy. Pokud používáte více než jednu lžíci, měly by být stejné velikosti a tvaru, aby bylo možné porovnávat kávu správně. Po použití lžíce opláchněte a nechte vyschnout pro další použití.