Šálky na espresso, ristretto

Šálek na espresso je jako malý klenot, který ukrývá v sobě silnou dávku kofeinu a chuťových vjemů. Ristretto šálky pak přinášejí ještě intenzivnější zážitek z tohoto italského nápoje. Vyberte si svůj oblíbený design a užijte si každého doušku jako by to byl poslední!

Jak vybrat šálky na espresso a ristretto

Při výběru šálků na espresso a ristretto je důležité brát v úvahu několik faktorů. Prvním faktorem je velikost šálku. Espresso a ristretto jsou malé nápoje, takže je důležité zvolit menší šálky, které dokážou pojmout pouze 30 až 60 ml tekutiny. Dalším faktorem je materiál, ze kterého jsou šálky vyrobeny. Nejlepší volbou jsou keramické nebo porcelánové šálky, které udržují teplotu nápoje a neovlivňují jeho chuť. Důležité je také zvolit správný tvar šálku. Šálky na espresso mají obvykle kuželovitý tvar, který umožňuje koncentraci aroma a chuťových vlastností nápoje. Šálky na ristretto jsou ještě menší a mají ještě větší kuželovitost, aby se zachovala intenzita nápoje. Navíc je dobré zvolit šálky s tenkými stěnami, které umožňují rychlé ochlazení nápoje a zároveň udržují teplotu.

Jak používat šálky na espresso a ristretto

Používání šálků na espresso a ristretto vyžaduje určité znalosti a dovednosti. Nejdůležitější je správné naplnění šálku. Espresso a ristretto se připravují pod tlakem, takže je důležité, aby bylo množství kávy a vody správně vyvážené