Nejoblíbenější šálky na espresso, ristretto

Zahřejte si své srdce i tělo s našimi křehkými šálky na espresso a ristretto. Nechte se unášet vůní kávy a užijte si skvělý start do dne plný chuti a energie. Vyberte si z naší široké nabídky a dopřejte si tu správnou dávku kofeinu, která vám dodá sílu na celý den.

Jak vybrat šálky na espresso a ristretto

Pokud si chcete užít plnou chuť svého ranního espressa nebo ristretta, správná volba šálků je klíčová. Existuje několik faktorů, které byste měli zvážit při výběru šálků pro tyto nápoje. Začněte velikostí - šálky na espresso by měly být asi 2-3 uncí, zatímco šálky na ristretto jsou obvykle menší, 1-2 uncí. Dalším faktorem je materiál - keramické šálky jsou nejčastější volbou, ale skleněné šálky umožňují vidět barvu a konzistenci nápoje. Nakonec, nezapomeňte na design - šálky by měly být dostatečně hluboké pro vytvoření krémové vrstvy a měly by mít dostatečně tenké stěny pro udržení teploty.

Jak používat šálky na espresso a ristretto

Správné použití šálků na espresso a ristretto je stejně důležité jako jejich výběr. Začněte tím, že rozehřejete šálky - vložte je do vaší kávovaru nebo je naplňte horkou vodou. Poté připravte své espresso nebo ristretto a nalijte ho do šálku. Měli byste vidět krémovou vrstvu na vrcholu nápoje. Pokud ne, může to být způsobeno špatným mletím kávy nebo nevhodnou teplotou vody. Nakonec, užijte si svůj nápoj - šálky na espresso a ristretto jsou obvykle malé, takže si můžete vychutnat plnou chuť a aroma vaší kávy.