Nejlepší servírování

V této kategorii najdete vše, co potřebujete k dokonalému servírování! Od nádobí a příborů po dekorační prvky a praktické doplňky. Užijte si nezapomenutelné chvíle s vašimi blízkými při stolování plném stylu a elegance!

Jak vybrat správné nádobí na servírování

Při výběru nádobí na servírování se zaměřte na materiál, z kterého je nádobí vyrobeno. Pokud chcete servírovat jídlo teplé, vybírejte nádobí z hliníku nebo kovů, které dokáží udržet teplo. Pokud chcete servírovat studené jídlo, můžete použít skleněné nebo keramické nádobí. Dále je důležité zvolit správnou velikost nádobí, aby se do něj vešlo dostatečné množství jídla a aby nádobí nepůsobilo přeplněně.

Nezapomeňte také na estetickou stránku servírování. Vyberte si nádobí, které ladí s celkovou výzdobou stolu a které podtrhne celkový dojem. Pokud chcete servírovat jídlo na více chodech, vybírejte nádobí, které je vhodné pro daný chod a které se dá snadno vyměnit.

Jak správně servírovat jídlo

Při servírování jídla se zaměřte na estetickou prezentaci jídla. Pokud servírujete polévku, použijte polévkové mise s lžící a podložte je podmisou, aby se případné kapky polévky nedostaly na ubrus. Při servírování hlavního chodu použijte velké talíře a podložte je ubrusy. Pokud servírujete maso, použijte dřevěné prkénko jako pod